296 Student-Athletes Named to Athletic Director's Honor Roll
COMMIT TO THE G <blank>
 

June 4, 2012

ATHENS, Ga. - A total of 296 student-athletes earned a grade point average of a 3.00 of higher for the spring semester of 2012. Those that earned a 3.00 or higher were named to the Athletic Director's Honor Roll. Out of the 296 on the honor roll, five student-athletes earned presidential scholar honors for finishing the semester with a perfect 4.00 GPA while taking nine or more hours. Those that achieved this mark were: equestrian team members Madison Berger (Fort Lauderdale, Fla.), Maria Salazar (Portland, Ore.), Kathryn Skoglund (Tualatin, Ore.) and women's track members Emily McNutt (Woodstock, Ga.) and Lucie Ondraschkova(Opava, Czech Republic).

Twelve other student-athletes also finished the spring semester with a 4.00 GPA, including: baseball team members Grant Earls (Lawrenceville, Ga.) and John Taylor (Carnesville, Ga.); football team member Reuben Faloughi (Martinez, Ga.); men's swimmers Jared Markham (Centennial, Colo.), Adam Parker (Maryville, Tenn.) and Christian Riess (New Orleans, La.); women's swimmers Olivia Boggs (Smyrna, Ga.), Maddie Locus (Sugarland, Tex.), Erica Malagon (Athens, Ga.), Michelle McKeehan (Greenwood, Ind.) and Wendy Trott (Capetown, S. Africa); women's track team member Allison Updike(Nesquehoning, Pa.).

Forty student-athletes on the Athletic Director's Honor Roll also earned Dean's List honors, maintaining a 3.50 GPA or higher while earning 14 credit hours. The student-athletes named to the spring of 2012 Dean's list include: baseball player Peter Verdin (Alexandria, Va.); football team members Taylor Bradberry (Winder, Ga.), Luis Capella (Augusta, Ga.), Austin Herod (Woodstock, Ga.), Ethan Jackson (Sandersville, Ga.), Connor Norman (Duluth, Ga.) and Jeremy Sulek (Dacula, Ga.); men's golf member Nick Reach (Moscow, Pa.); men's swimmers Michael Arnold (Marietta, Ga.), Nick Fink (Morristown, N.J.) and Luke Upchurch (Duluth, Ga.); men's tennis players Sadio Doumbia (Toulouse, France) and Nathan Pasha (Atlanta, Ga.); equestrian team members Nicki Alexander (Atlanta, Ga.), Melanie Carraway (Evans, Ga.), Jenny Freeman (Canton, Ga.), Jacklyn Hoyt (Manlius, N.Y.), Lauren Shamon (Fort Lauderdale, Fla.), Ali Sullivan (Wilton, Conn.) and Kelsey Thatcher (Bluffdale, Utah); women's golf member Abby Johnson (Buford, Ga.); gymnastics team members Camille Pfister (Kennesaw, Ga.) and Shayla Worley (Orlando, Fla.); soccer team members Kathleen Eastman (Jackson Hole, Wyo.), Meghan Gibbons (The Woodlands, Tex.) and Maria Palumbo (Alpharetta, Ga.); softball member Macie Couey (Milledgeville, Ga.); women's swimmers Kelsey Gaid (Roswell, Ga.), Lauren Harrington (Memphis, Tenn.), Anna Neumeister (Marietta, Ga.) and Darcie O'Brien (Lawrenceville, Ga.); women's track members Sarah Akinosho (Kennesaw, Ga.), Rachael Gibson (Marietta, Ga.), Jessica Hale (Marietta, Ga.), Marrion Kalafut (Acworth, Ga.), Kathleen LaPorte (Atlanta, Ga.), Bret McDaniel (Atlanta, Ga.), Allyson McGinty (Suwanee, Ga.), Sarah Perry (Lawrenceville, Ga.) and Abbie Robinson(Douglasville, Ga.).

The individual sport breakdown for student-athletes that were named to the Athletic Director's Honor Roll for the spring is:

Baseball:
3.50-3.99 GPA
Bryan Benzor (Loganville, Ga.), Taylor Hicks (Statham, Ga.), Colby May (Guyton, Ga.), Pete Nagel (Metter, Ga.), Ross Ripple (Marietta, Ga.), Kevin Ruiz (Alpharetta, Ga.) and Conor Welton (Atlanta, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Justin Bryan (Lavonia, Ga.), Hunter Cole (Moore, S.C.), Kyle Farmer (Atlanta, Ga.), Jonathan Hester (Savannah, Ga.), Levi Hyams (Stafford, Va.), Tyler Maloof (Winder, Ga.), Michael Palazzone (Marietta, Ga.), Curtis Powell (Knoxville, Tenn.), Daniel Smith (Woodstock, Ga.), Brandon Stephens (Marietta, Ga.), Jay Swinford (Athens, Ga.) and Alex Wood(Charlotte, N.C.).

Men's Basketball:
3.50-3.99 GPA
Matt Bucklin (Marietta, Ga.), Connor Nolte (Alpharetta, Ga.) and Elliott Long(Norcross, Ga.).

Football:
3.50-3.99 GPA
Faton Bauta (W. Palm Beach, Fla.), Scott Eichler (Oakwood, Ga.), Ty Frix (Calhoun, Ga.), Wright Gazaway (Buford, Ga.), Ricky Lowe (Duluth, Ga.), Keith Marshall (Raleigh, N.C.), Hutson Mason (Marietta, Ga.), Aaron Murray (Tampa, Fla.), Lucas Redd (Jefferson, Ga.), Ben Reynolds (Bainbridge, Ga.), Dustin Royston (Royston, Ga.), Kosta Vavlas (Tarpon Springs, Fla.) and Wes Van Dyk (Highland Park, Tex.).
3.00-3.49 GPA
David Andrews (Johns Creek, Ga.), John Bodin (Covington, Ga.), Brandon Bogotay (San Diego, Cal.), Chris Burnette (LaGrange, Ga.), Corey Campbell (Hephzibah, Ga.), Chris Conley (Dallas, Ga.), Watts Dantzler (Dalton, Ga.), Zach DeBell (Tarpon Springs, Fla.), Caleb Drake (Hogansville, Ga.), Michael Erdman (Merritt Island, Fla.), Adam Erickson (Athens, Ga.), Cody Johnson (Marietta, Ga.), Greg Lanier (Clarkesville, Ga.), Jamie Lindley (Savannah, Ga.), Arthur Lynch (Dartmouth, Mass.), Rhett McGowan (Calhoun, Ga.), Greg Mulkey (Fairmount, Ga.), Geoff Rapp (Kennesaw, Ga.) Blake Sailors (Athens, Ga.), Garrison Smith (Atlanta, Ga.), Mike Thornton (Stone Mountain, Ga.), Xzavier Ward (Moultrie, Ga.), Hugh Williams (Atlanta, Ga.), and Chris Young(Hinesville, Ga.).

Men's Golf:
3.50-3.99 GPA
Michael Cromie (Cary, N.C.).
3.00-3.49 GPA
TJ Mitchell (Albany, Ga.) and Josef Straka (Valdosta, Ga.).

Men's Swimming:
3.50-3.99 GPA
Will Freeman (Atlanta, Ga.), Andrew Gemmell (Wilmington, Del.), Shane Hall (Cumming, Ga.), Derek Onken (Marietta, Ga.), Brett Roberson (Ringgold, Ga.) and Conor Sweeney (Snellville, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Jameson Hill (Savannah, Ga.), Todd McGraw (Beckley, W. Va.) and Alex Watson(Canton, Ga.).

Men's Tennis:
3.50-3.99 GPA
Casey Kay (Atlanta, Ga.) and KU Singh (Gurgaon, Haryona, India).
3.00-3.49 GPA
Garret Brasseaux (Mandeville, La.), Hernus Pieters (Pretoria, S. Africa), Will Reynolds (Chattanooga, Tenn.), Wil Spencer (Ponce de Leon, Fla.), Ignacio Taboada(Atlanta, Ga.).

Men's Track:
3.50-3.99 GPA
Lucas Baker (McDonough, Ga.), Brian Detweler (Stone Mountain, Ga.), Jared Dunn (John's Creek, Ga.), J.P. Hackney (Marietta, Ga.), Kyle James (Marietta, Ga.), Cameron Meyer (Lake Charles, La.), Brian Moore (Willow Grove, Pa.), Brett Richardson (Lilburn, Ga.) and Trevor Sprague (Dunwoody, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Drew Branch (Alpharetta, Ga.), Sean Brennan (Snellville, Ga.), Caleb Ebbets (Leesburg, Ga.), Michael Giuliano (Alexandria, Va.), Brendan Hoban (Duluth, Ga.), Michael Kopanski (Dacula, Ga.), Nick Long (Gainesville, Ga.), Burke McCarty (Dunwoody, Ga.), Frawer Reade (Milton, Ga.), Zachary Sims (McDonough, Ga.), Stephen Spevacek (Lawrenceville, Ga.), Austin Ulich (Alpharetta, Ga.), Wade Voyles (Douglasville, Ga.) and Graylin Ward(Newnan, Ga.).

Women's Basketball:
3.50-3.99 GPA
Ebony Jones (Dallas, Tex.).
3.00-3.49 GPA
Jasmine Hassell (Lebanon, Tenn.), Jasmine James (Memphis, Tenn.) and Meredith Mitchell(Midfield, Ala.).

Equestrian:
3.50-3.99 GPA
Alexandra Andes (Atlanta, Ga.), Carly Anthony (Redmond, Wash.), Madeline Brown (Alpharetta, Ga.), Becca Haaland (Edmond, Okla.), Katie Hagerty (Wakefield, R.I.), Hayley Haskins (Alpharetta, Ga.), Julia Hemingway (Alpharetta, Ga.), Jaqueline Johnson (Costa Mesa, Calif.), Morgan Justiss (Alpharetta, Ga.), Selby Merritt (Atlanta, Ga.), Rachel Stallman (Atlanta, Ga.), Kelly Truesdell (Brights Grove, Ontario) and Brittlan Wall (Suwanee, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Kylee Arbuckle (Torrance, Calif.), Louise Ashley (Newton, Pa.), Samantha Baker (Ellijay, Ga.), Jaclyn Beckley (Cumming, Ga.), Samantha Belcher (Carbondale, Colo.), Kelsey Berry (Alpharetta, Ga.), Jessica Buchko (Sarasota, Fla.), Honey Beth Campbell (Gainesville, Ga.), Madicson Clark (Brighton, Mich.), Katie Crump (Athens, Ga.), Olivia Dorey (Sudbury, Mass.), Caitlyn Francis (Oak Bluffs, Mass.), Faith Fiorenzano (Jamestown, R.I.), Sarah Gravely (Palmetto, Fla.), Megan Hawkins (Reddick, Fla.), Carly Lambros (Monroe, Ga.), Tara Maloney (Milton, Ga.), Michelle Morris (La Canada, Calif.), Sarah Parr (Social Circle, Ga.), Grace Rogers (Lititz, Pa.), Anna Sasser (Jonesboro, Ga.), Megan Southam (Langley, B.C.), Hannah Spiegler (Mechanicsville, Va.), Morgan Stamey (McDonough, Ga.), Paige Stawicki (Argyle, Tex.) and Lauren Tieche(Jamestown, N.Y.).

Women's Golf:
3.50-3.99 GPA
Tess Fordham (Metter, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Emilie Burger (Hoschton, Ga.), Amelia Hill(St. Simons Island, Ga.), Isabel Silva (Santiago de Compostela, Spain) and Marta Silva (Santiago de Compostel, Spain).

Gymnastics:
3.50-3.99 GPA
Rebekah Bennetts (Woodstock, Ga.), Kati Breazeal (Allen, Tex.), Lindsey Cheek (Watkinsville, Ga.), Kat Ding (Sparks, Nev.), Laura Moffatt (Kennesaw, Ga.) and Sarah Persinger (Mount Holly, N.C.).
3.00-3.49 GPA
Chelsea Davis (Austin, Tex.), Kaylan Earls (Chicago, Ill.), Catherine Hires (Tampa, Fla.), Demetria Hunte (Alpharetta, Ga.), Whitney Kirby (Claremont, N.C.), Gina Nuccio (Naperville, Ill.) and Christa Tanella(Lucas, Tex.).

Soccer:
3.50-3.99 GPA
Susannah Dennis (Franklin, Tenn) and Alexa Newfield (Atlanta, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Torri Allen (Stafford, Va.), Madeline Barker (Atlanta, Ga.), Jenna Buckley (Atlanta, Ga.), Devon Fry (Newnan, Ga.), Callie Corbin Langford (Tallahassee, Fla.), Ashley Miller (Lake Mary, Fla.), Ansley Morgan (St. Simons Island, Ga.) and Jenna Owens(Highlands Ranch, Colo.).

Softball:
3.50-3.99 GPA
Niaja Griffin (Orlando, Fla.) and Kristyn Sandberg (Island Park, N.Y.).
3.00-3.49 GPA
Brittney Hubbard (Victorville, Calif.) and Tiesha Reed(Elberton, Ga.).

Women's Swimming:
3.50-3.99 GPA
Sommers Creed (Braselton, Ga.), Meghan Faulkner (Lawrenceville, Ga.), Melanie Margalis (Clear Water, Fla.), Shannon O'Malley (Marietta, Ga.) and Shannon Vreeland (Overland Park, Kan.).
3.00-3.49 GPA
Hannah McElhannon (Watkinsville, Ga.), Amber McDermott (Mill Creek, Wash.), Courtney Peters (Marietta, Ga.), Kristen Shickora (Tamaqua, Pa.) and Landon Watters(Rome, Ga.).

Women's Tennis:
3.50-3.99 GPA
Lauren Herring (Greenville, N.C.), Alina Jerjomina (Fort Lauderdale, Fla.), Maho Kowase (Kashiwa, Chiba, Japan) and Kelli Jordan (Tifton, Ga.).
3.00-3.49 GPA
Kate Fuller(Suwanee, Ga.).

Women's Track:
3.50-3.99 GPA
Maria Augustis (Gothenburg, Sweden) Katherin Bickley (Marietta, Ga.), Emily Brewer (Snellville, Ga.), Ann Centner (Watkinsville, Ga.), Taylor Hollingsworth (Columbus, Ga.), Savannah Kirk (Atlanta, Ga.), Brooke Koblitz (Alpharetta, Ga.), Kristie Krueger (Argyle, Tex.), Katherine Lacksen (Sparta, Ga.), Morgan Leleux (New Iberia, La.), Nicole Lomnicka (Nitra, Slovakia), Courtney Long (Marietta, Ga.), Nicole Peterson (Gaithersburg, Md.), Stef Ramirez (Pittsburgh, Pa.), Shelby Robison (Lansdale, Pa.) and Kelsie Stovall (New Orleans, La.).
3.00-3.49 GPA
Jenna Albert (Cumming, Ga.), Leslie Boozer (Birmingham, Ala.), Anna Bowles (Evans, Ga.), Jamie Chandler (Alpharetta, Ga.), Quintunya Chapman (Hinesville, Ga.), Nicole DiMercurio (Suwanee, Ga.), Rachel Donovan (Bogart, Ga.), Sheila Donovan (Bogart, Ga.), Lindsey Ebert (Lilburn, Ga.), Hadley Ferguson (Fernandino Beach, Fla.), Greer Gafford (Atlanta, Ga.), Tynia Gaither (Kissimmee, Fla.), Carly Hamilton (Springboro, Oh.), Emily Houston (Jensen Beach, Fla.), Benita Kurtz (Augusta, Ga.), Megan Malasarte (Fayetteville, Ga.), Sydney Marshall (Alpharetta, Ga.), Ali McWhirter (Atlanta, Ga.), Ashley Rosenberg (Roswell, Ga.), Ashley Shiver (Satellite Beach , Fla.), LaKeisha Spates (Valdosta, Ga.), Savannah Veal (Watkinsville, Ga.) and Carin Walker(Alpharetta, Ga.).

Volleyball:
3.50-3.99 GPA
Gabby Smiley (Alpharetta, Ga.) and Allison Summers (Stevenson Ranch, Calif.).
3.00-3.49 GPA
Brianna Bahr (Pensacola, Fla.), Nicole Choi (Alpharetta, Ga.), Anna Dylla (Littleton, Colo.), Kathleen Gates (Wilmington, N.C.), Alisah Laing (Schoolcraft, Mich) and Elena Perri (Richland, Mich.).

Live Blog Georgia Bulldogs Athletics
 

GAMEDAY CENTRAL

Are you committed?

Tell us how at
http://gado.gs/ru
and tag
#CommitToTheG


  • Friday, Aug 21
    7:00 PM
    at High Point
    High Point, N.C.
    Saturday, Aug 15
    7:00 PM
    vs Furman Exhibition
    Athens, Ga.
  • Sunday, Feb 14
    W, 58-47
    at LSU
    Baton Rouge, La.
    Sunday, Feb 14
    W, 11-0 (5)
    vs Winthrop
    Athens, Ga.
    Sunday, Feb 14
    T1st (283)
    vs Lady Puerto Rico Classic
    Wyndham Rio Mar Golf Course (Rio Mar, P.R.)
    Sunday, Feb 14
    L, 4-2
    vs ITA National Team Indoor Championships
    Charlottesville, Va.
    Monday, Feb 15
    TBA
    vs ITA National Team Indoor Championships
    Charlottesville, Va.
    Tuesday, Feb 16
    9:00 PM
    vs Florida
    Athens, Ga.
    Tuesday, Feb 16
    11:00 AM
    vs SEC Championship prelims
    Columbia, Mo.
    Tuesday, Feb 16
    5:30 PM
    vs SEC Championship finals
    Columbia, Mo.
    Wednesday, Feb 17
    10:00 AM
    vs SEC Championship prelims
    Columbia, Mo.
    Wednesday, Feb 17
    6:00 PM
    vs SEC Championship finals
    Columbia, Mo.
    Thursday, Feb 18
    7:00 PM
    at South Carolina
    Columbia, S.C.
    Thursday, Feb 18
    10:00 AM
    vs SEC Championship prelims
    Columbia, Mo.
    Thursday, Feb 18
    6:00 PM
    vs SEC Championship finals
    Columbia, Mo.
    Friday, Feb 19
    5:00 PM
    vs Georgia Southern
    Athens, Ga.
    Friday, Feb 19
    11:00 AM
    vs Omaha
    Orlando, Fla.
    Friday, Feb 19
    1:15 PM
    vs Stetson
    Orlando, Fla.
    Friday, Feb 19
    10:00 AM
    vs SEC Championship prelims
    Columbia, Mo.
    Friday, Feb 19
    6:00 PM
    vs SEC Championship finals
    Columbia, Mo.
    Saturday, Feb 20
    12:00 PM
    at Vanderbilt
    Nashville, Tenn.
    Saturday, Feb 20
    1:00 PM
    vs Georgia Southern
    Athens, Ga.
    Saturday, Feb 20
    3:30 PM
    vs Stephen F. Austin
    Orlando, Fla.
    Saturday, Feb 20
    5:45 PM
    vs Jacksonville State
    Orlando, Fla.
    Saturday, Feb 20
    10:00 AM
    vs SEC Championship prelims
    Columbia, Mo.
    Saturday, Feb 20
    1:00 PM
    at Georgia Tech
    Atlanta, Ga.
    Saturday, Feb 20
    4:00 PM
    vs Oklahoma Pink and Green Meet
    Athens, Ga.
    Saturday, Feb 20
    6:00 PM
    vs SEC Championship finals
    Columbia, Mo.
    Sunday, Feb 21
    1:00 PM
    vs Florida
    Athens, Ga.
    Sunday, Feb 21
    1:00 PM
    vs Georgia Southern
    Athens, Ga.
    Sunday, Feb 21
    12:15 PM
    vs UAB
    Orlando, Fla.
    Sunday, Feb 21
    All Day
    vs Puerto Rico Classic
    Rio Grande, Puerto Rico
    Monday, Feb 22
    All Day
    vs Puerto Rico Classic
    Rio Grande, Puerto Rico
    Tuesday, Feb 23
    4:00 PM
    at Mercer
    Macon, Ga.
    Tuesday, Feb 23
    All Day
    vs Puerto Rico Classic
    Rio Grande, Puerto Rico
    Wednesday, Feb 24
    7:00 PM
    at Auburn
    Auburn, Ala.
    Thursday, Feb 25
    7:00 PM
    vs Arkansas
    Athens, Ga.
    Thursday, Feb 25
    9:00 PM
    vs LIU Brooklyn
    Cathedral City, Calif.
    Thursday, Feb 25
    11:30 PM
    vs Cal State Fullerton
    Cathedral City, Calif.
    Friday, Feb 26
    5:00 PM
    vs South Alabama
    Athens, Ga.
    Friday, Feb 26
    3:30 PM
    vs UCLA
    Cathedral City, Calif.
    Friday, Feb 26
    10:00 AM
    vs Kansas State
    Bishop, Ga.
    Friday, Feb 26
    8:30 PM
    at Alabama
    Tuscaloosa, Ala.
    Friday, Feb 26
    All Day
    at SEC Indoor Championships
    Fayetteville, Ark.
    Saturday, Feb 27
    12:00 PM
    vs Ole Miss
    Athens, Ga.
    Saturday, Feb 27
    4:00 PM
    vs Cincinnati
    Athens, Ga.
    Saturday, Feb 27
    1:00 PM
    vs Northwestern
    Cathedral City, Calif.
    Saturday, Feb 27
    10:00 AM
    vs Fresno State
    Bishop, Ga.
    Saturday, Feb 27
    All Day
    at SEC Indoor Championships
    Fayetteville, Ark.
    Sunday, Feb 28
    TBA
    at Tennessee
    Knoxville, Tenn.
    Sunday, Feb 28
    3:00 PM
    vs Western Kentucky
    Athens, Ga.
    Sunday, Feb 28
    2:00 PM
    vs ETSU
    Athens, Ga.
    Sunday, Feb 28
    All Day
    vs Querencia Cabo Intercollegiate
    Los Cabos, Mexico
    Monday, Feb 29
    All Day
    vs Querencia Cabo Intercollegiate
    Los Cabos, Mexico
    Tuesday, Mar 1
    5:00 PM
    vs Charleston Southern
    Athens, Ga.
    Tuesday, Mar 1
    All Day
    vs Querencia Cabo Intercollegiate
    Los Cabos, Mexico
    Wednesday, Mar 2
    TBA
    vs 2016 SEC Tournament
    Jacksonville, Fla.
    Wednesday, Mar 2
    TBA
    vs 2016 SEC Tournament
    Jacksonville, Fla.
    Wednesday, Mar 2
    5:00 PM
    vs Charleston Southern
    Athens, Ga.
    Thursday, Mar 3
    7:00 PM
    at South Carolina
    Columbia, S.C.
    Friday, Mar 4
    5:00 PM
    vs Wright State
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 4
    2:30 PM
    vs Mississippi State
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 4
    3:00 PM
    at Ole Miss
    Oxford, Miss.
    Friday, Mar 4
    7:00 PM
    vs Auburn
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 4
    All Day
    vs Darius Rucker Intercollegiate
    Long Cove Club (Hilton Head, S.C.)
    Saturday, Mar 5
    4:00 PM
    vs Alabama
    Athens, Ga.
    Saturday, Mar 5
    10:00 AM
    at New Mexico State
    Las Cruces, N.M.
    Saturday, Mar 5
    All Day
    vs Darius Rucker Intercollegiate
    Long Cove Club (Hilton Head, S.C.)
    Sunday, Mar 6
    1:00 PM
    vs Alabama
    Athens, Ga.
    Sunday, Mar 6
    1:00 PM
    at Mississippi State
    Starkville, Miss.
    Sunday, Mar 6
    3:00 PM
    at at UCLA w/Stanford
    Los Angeles, Calif.
    Sunday, Mar 6
    All Day
    vs Darius Rucker Intercollegiate
    Long Cove Club (Hilton Head, S.C.)
    Friday, Mar 11
    4:00 PM
    vs Alabama
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 11
    All Day
    vs NCAA Indoor Championships
    Birmingham, Ala.
    Saturday, Mar 12
    7:00 PM
    at Utah
    Salt Lake City, Utah
    Saturday, Mar 12
    All Day
    vs NCAA Indoor Championships
    Birmingham, Ala.
    Sunday, Mar 13
    1:00 PM
    at Vanderbilt
    Nashville, Tenn.
    Sunday, Mar 13
    1:00 PM
    vs Auburn
    Athens, Ga.
    Monday, Mar 14
    All Day
    vs Southern Intercollegiate
    Athens, Ga.
    Thursday, Mar 17
    3:00 PM
    vs Virginia
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 18
    5:00 PM
    at South Carolina
    Columbia, S.C.
    Friday, Mar 18
    All Day
    vs Georgia Relays
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 18
    All Day
    vs Mountain View Collegiate
    TBD (Tempe, Ariz.)
    Saturday, Mar 19
    12:00 PM
    vs Tennessee
    Athens, Ga.
    Saturday, Mar 19
    2:00 PM
    vs SEC Championship Session I
    Little Rock, Ark.
    Saturday, Mar 19
    6:00 PM
    vs SEC Championship Session II
    Little Rock, Ark.
    Saturday, Mar 19
    All Day
    vs Georgia Relays
    Athens, Ga.
    Saturday, Mar 19
    All Day
    vs Mountain View Collegiate
    TBD (Tempe, Ariz.)
    Sunday, Mar 20
    2:00 PM
    vs Ohio State
    Athens, Ga.
    Sunday, Mar 20
    All Day
    vs Linger Longer Invitational
    Greensboro, Ga.
    Monday, Mar 21
    All Day
    vs Linger Longer Invitational
    Greensboro, Ga.
    Tuesday, Mar 22
    All Day
    vs Linger Longer Invitational
    Greensboro, Ga.
    Thursday, Mar 24
    2:00 PM
    at Kentucky
    Lexington, Ky.
    Friday, Mar 25
    5:00 PM
    vs Tennessee
    Athens, Ga.
    Friday, Mar 25
    TBA
    vs TBD
    Bishop, Ga.
    Friday, Mar 25
    All Day
    at Yellow Jacket Invitational
    Atlanta, Ga.
    Saturday, Mar 26
    1:00 PM
    at Vanderbilt
    Nashville, Tenn.
    Saturday, Mar 26
    All Day
    at Yellow Jacket Invitational
    Atlanta, Ga.
    Saturday, Mar 26
    TBA
    vs TBD
    Bishop, Ga.
    Sunday, Mar 27
    1:00 PM
    vs Kentucky
    Athens, Ga.
    Thursday, Mar 31
    5:00 PM
    vs Arkansas
    Athens, Ga.
    Friday, Apr 1
    All Day
    vs Liz Murphey Collegiate Classic
    UGA Golf Course (Athens, Ga.)
    Friday, Apr 1
    All Day
    at Florida Relays
    Gainesville, Fla.
    Saturday, Apr 2
    4:00 PM
    vs NCAA Regional
    Athens, Ga.
    Saturday, Apr 2
    All Day
    vs Liz Murphey Collegiate Classic
    UGA Golf Course (Athens, Ga.)
    Saturday, Apr 2
    All Day
    at Florida Relays
    Gainesville, Fla.
    Sunday, Apr 3
    All Day
    vs Liz Murphey Collegiate Classic
    UGA Golf Course (Athens, Ga.)
VIEW FULL COMPOSITE CALENDAR

Georgia Official Online Store Committ to the G

Georgia Official Online Store
Photo Store Media Guides




SPONSORS